Jaki kolor desek podłogowych wybrać do sypialni?

Drewniana podłoga z desek jest idealnym rozwiązaniem w przypadku sypialni, gdzie jak nigdzie w domu ważne jest uzyskanie efektu ciepła i przytulności. To właśnie w sypialni poszukuje się relaksu i odpoczynku po ciężkim dniu, więc naturalnym jest, że chce się otaczać materiałami pięknymi i przyjaznymi.

Jaka podłoga do sypialni?

Podłoga z desek w sypialni do klasyczne rozwiązanie, które sprawdza się wszędzie tam, gdzie liczy się nie tylko nienaganna prezencja, ale również trwałość i funkcjonalność. Deska podłogowa jest materiałem wytrzymałym, a dzięki odpowiedniej pielęgnacji zachowuje wspaniałą formę i naturalną urodę na długie lata. W pomieszczeniach przeznaczonych do nocnego odpoczynku szczególnie ceniona jest za swój naturalny charakter. Nie uczula, jest łatwa w utrzymaniu czystości i świetnie izoluje ciepło. Odznacza się wieloma atutami i cieszy niesłabnącym zainteresowaniem. Dla zdecydowanych na podłogę z desek w sypialni problemem nierzadko okazuje się wybór odpowiedniego koloru. Deski podłogowe są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Wytwarza się je z drewna krajowego i egzotycznego.

Jaki kolor podłogi do sypialni?

Kolor podłogi w sypialni zależy przede wszystkim od osobistych preferencji i efektu, jaki pragnie się uzyskać w pomieszczeniu. Już na etapie projektowania wnętrza, wyboru farb i umeblowania do pokoju, warto zastanowić się, jaka podłoga będzie pasować. Jeśli chce się, by sypialnia pozostała jasna i przestronna, najlepiej zdecydować się na deski podłogowe o delikatnym ubarwieniu, np. jasny dąb, dąb bielony lub jesion. Takie deski idealnie komponują się z wyposażeniem w stylu nowoczesnym. Piękne materiały wykończeniowe znajdą dla siebie również zwolennicy klasyki. Od ciepłych, nasyconych barw drewna egzotycznego po wyraziste, ciemne podłogi z dębu lub amazouke – każdy bez trudu dobierze deski, które podkreślą wyjątkowość wnętrza.

Jak dopasować deski do sypialni?

Deski podłogowe do sypialni dopasować można także na zasadzie kontrastu: łącząc jasne ściany z ciemnym podłożem. Delikatna kolorystyka otoczenia nadaje wówczas wnętrzu lekkości i równoważy wyrazisty koloryt desek podłogowych. Uwagę warto zwrócić również na rysunek słojów. Poszczególne gatunki drewna wyróżniają się lekkim usłojeniem – pasującym do wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym, skandynawskim i minimalistycznym – lub wyraźnym, fantazyjnym, które świetnie komponuje się z aranżacjami klasycznymi, retro, a także w stylu rustykalnym. Planując kolorystykę sypialni, w tym także podłóg, trzeba mieć na względzie własny komfort i to, by czuć się we wnętrzu swobodnie.
Istotne jest to, by do pokoju sypialnego wybrać deski podłogowe odznaczające się doskonałą jakością. Zdarza się, że kupujący wybierają do tego pomieszczenia panele laminowane, uznając, że jako wnętrze mało uczęszczane, nie wymaga trwałej podłogi. To błędne rozumowanie. Jeśli szuka się tańszego rozwiązania, lepiej zainwestować w deski warstwowe. W sypialni warto zastosować materiały wysokiej klasy i zadbać o ich estetyczne wykończenie, dobierając pasujące listwy przypodłogowe.